VYČISTÍM VŠE

Čištění koberců

Potřebujete vyčistit koberec?

Koberec už není jako dřív a chtěli byste mít koberec opět jako nový? Stala se vám nějaká havárie, znečištění po domácích mazličcích, vylití vína, zašpinění barvou nebo vás jen trápí vzhled vašeho koberce a chtěli byste mu dopřát péči, co mu náleží a dát koberci novy nádech?

Nabízíme vám čištění koberců, desinfekce koberců, hloubkové čištění koberců, antibakteriální čištění koberců, klepání koberců, ruční čištění koberců, deodorizace koberců a impregnace koberců.

Aktuální ceny najdete v Ceníku čištění koberců

Služby čištění koberců zajišťujeme v okolí: čistění koberců Praha, čištění koberců Beroun, čištění koberců Plzeň, čištění koberců Kladno, čištění koberců Králův Dvůr. Objednávky čištění koberců posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Další lokality na čistění koberců po telefonické domluvě.

sluzba cisteni kobercu

Firma VyčistímVše vám nabízí kompletní údržbu koberců a textilií, odbornou inspekci koberce a mnohé další kvalitní služby v oblasti čištění koberců. Námi prováděné čištění probíhá podle přísných certifikačních norem britského systému Prochem Professional. K čištění používáme jen ty nejlepší čistící prostředky, které jsou biologické a profesionální techniku zahraničních firem určenou k danému způsobu čištění.

Čištění koberců u firmy VyčistímVše

 • klepání koberců systémem Kirby
 • čištění koberců s umělým vláknem
 • čištění shagy koberců a koberců s dlouhým vlasem
 • čištění vlněných koberců ručně i strojově vázaných
 • čištění perských koberců ručně vázaných
 • čištění hedvábných koberců

U těchto nabízených služeb je v cenové nabídce zahrnuto:

 • posouzení a zhodnocení v jakém je koberec stavu a jakým způsobem se bude čistit
 • vyklepání prachových částic z koberce
 • odstranění skvrn, zápachu a jiných nečistot
 • dále vyčištění celého koberce celoplošně

Koberec čistíme tak dlouho, dokud není koberec jako nový, teprve tehdy naše práce končí a těšíme se až předáme zakazníkovi vyčištěný koberec podle jeho představ. Naší největší odměnou je překvapení zákazníka nad výsledkem naší práce a radost, kterou má.

Nabízíme vám čištění v naší čistírně koberců nebo přímo u vás doma. U některých typů koberců a míře znečištění není možno čistit koberce u zákazníka a musí se odvézt do naší čistírny, kde se můžeme zabývat speciálním požadavkům. Při odvážení koberce dostane zákazník předávací protokol o převzetí koberce a stavu ve kterém se nachází a sjednané ceně za vyčistění. Čištění se platí až při předání vyčištěného koberce a spokojenosti zákazníka. Pokud nemáte koberec špinavý a chtěli byste mu dát jen odbornou péči navíc, nabízíme vám doplňkové služby.

Doplňkové služby

 • Impregnace koberce
 • Lanolinová lázeň -pro perské koberce
 • Protimolová úprava
 • Odhad stáří, vzoru, země původu koberce
 • Odhad pro potřeby pojišťoven
 • Soudní posudek
 • Obšití koberce ruční práce
 • Obšití koberce strojové, dvojitým stehem (vlnou)
 • Vyspravení díry nebo třásní (dovázání, podlepení, nové třásně)

Jak konkrétně koberce čistíme?

Nejdůležitější je suché vyklepání prachových částic, aby v koberci nezůstal žádný prach a špína. Pro strojové klepání používáme světovou techniku KIRBY. Vysavač KIRBY je sestrojen tak, aby zvládl i ty nejnáročnější úkoly a zbavil koberce všech nečistot. Ve spodní části vysavače je umístěn kartáč s nylonovými štětinami, který uvolní všechen nepořádek.

 

kirby vysavac

Konstrukce a systém je navržen tak, že kartáče jsou umístěny blízko motoru. To vytváří lepší proudění vzduchu a silné sání. Špína a nečistoty jsou taženy hluboko z koberce do KIRBY HEPA filtr sáčku. Tento systém na testovacích kobercích zadržel 99,997% nečistot. Když je koberec řádně vyklepán a zbaven všech prachových nečistot, tak můžeme přistoupit k dalším krokům čištění a vybrat nejlepší způsob jakým budeme dále koberec čistit.

Vyklepaný prach z vyčištěného koberce 

sm koberce po vyklepani sm prach z vyklepaneho koberce1
sm klepani koberce sm prach z vyklepaneho koberce2

Čištění koberce mokrou cestou

Jako první je základní identifikace kobercových vláken, které nám pomůžou rozpoznat materiál, ze kterého je vlákno koberce vyrobeno. To nám zajistí vyhnutí případným haváriím, jako jsou obarvení či znehodnocení koberce. Po zjištění o jaký koberec se jedná, uděláme pětiminutový test barevné stálosti vláken koberce, aby nedošlo k jeho obarvení při mokrém čištění. Dalším krokem je zjištění PH koberce. Tento test nám zajistí zvolení správného čisticího roztoku, aby vlákno koberce zůstalo měkké, jemné a vláčné, a aby nebylo vystaveno zbytečně vysoké alkalitě, která vláknům neprospívá. Dalším krokem je odstranění skvrn z koberce.

big zkouska koberce

U skvrn je také důležité zjistit PH skvrny, na určení správného prostředku na skvrny.

02 

prochem chemie pro cisteni kobercu

 

Jakmile je koberec zbaven všech skvrn, tak můžeme začít koberec tepovat. Používáme stroje od britské firmy VAX. VAX je jednou z vůdčích společností v oblasti péče o koberce a podlahy. Tepujeme metodou vaxing a spinscrubing, což je patentované hloubkové propírání a sušení ve vaxingové hlavici, která dokonale odstraní veškeré nečistoty pomocí turbulentního proudění čistícího roztoku mezi rozvibrovanými kobercovými vlákny s následným 93% vysušením. Vaxingový proces probíhá automaticky bez vašeho zásahu a za cca 45 minut se můžete projít po nadýchaném, voňavém, zcela čistém a suchém koberci. Navíc nehrozí sražení vlákna.

 

05 vaxing

 

Speciální metoda VAXING důkladně vyčistí a postaví vlákna koberce, navrátí jim původní vzhled, barvu a elastičnost. Odstraní také nejjemnější nečistoty jako mastnotu, prach, alergeny. Níže na obrázku je ukázka stejného koberce před a po vyčištění metodou VAX.

06

Čištění koberce suchou cestou

Největší výhodou suchého čištění koberců je velmi nízká hydratace, což znamená, že se koberec nepropírá vodou a tím se výrazně snižuje riziko deformace nebo změna barvy koberce. Oproti vodě se na koberec aplikuje speciální pěna, která dokáže z koberce vytáhnout všechny nečistoty. Nedochází zde ke slepení kobercových vláken, a proto se tento způsob čištění hodí ke kobercům, kde se nesmí použít voda, nebo u koberců kde je potřeba jemnějšího přístupu. K tomuto způsobu čištění využíváme speciální aplikátory.

Pro čištění koberců suchou cestou nejvíce využíváme prostředky od firmy Prochem, která vyvinula speciální směs pro tuto cestu čištění. Je to směs, která obsahuje biologicky rozložitelné čistící složky, má příjemnou vůni a je vytvořena pro absorbci nečistot a vlhkosti, což umožní používat koberec ihned po vyčištění. Ze zkušenosti je možné již po jedné hodině koberec použít.

dalsi stroj vaxing odsavac peny

Odstranění zápachu z koberce

Zápach z koberce - jak odstranit psí moč z koberceDalším nepříjemným faktorem je zápach z koberce. Nejčastější výskyt těchto zápachů pochází od domácích mazlíčků a jedná se převážně o moč. Setkali jsme se i s koberci, které si čistili sami majitelé nebo si pozvali neprofesionální a neproškolené firmy, které koberec nechaly příliš mokrý, a výsledkem byl zatuchlý koberec. Naštěstí dokážeme i tento nepříjemný faktor zcela odstranit profesionálním vysavačem a přípravky. Přípravek se aplikuje na znečištěné místo a nechá se působit. Poté se odsaje neutralizačním prostředkem a proces se opakuje, dokud není znečištěné místo zcela vyčištěné a bez zápachu.

 

Ruční čištění koberců

Ruční čištění koberců se provádí u koberců hedvábných a perských, ručně tkaných a u koberců kde není možné koberec čistit a promáchat vodou. Tyto koberce potřebují speciální péči. Koberce čistíme pouze přírodními prostředky bez chemických složek. Jako první zbavíme koberec prachových nečistot a poté můžeme přistoupit k ručnímu čištění koberce. Tento proces trvá delší dobu, proto si koberec odvážíme do naší čistírny, kde proces opakujeme do úplného vyčištění. Koberec odvážíme nazpět až když jsme s výsledkem maximálně spokojeni. Ruční čištění perských koberců trvá od 3 do 7 pracovních dní. Na závěr do koberce ručně zapracujeme přírodní lanolin, který dodá koberci lesk a jeho přirozené vlastnosti. Přesný proces čištění ručně tkaných koberců je tajemstvím úspěchu firmy VyčistímVše.

Ukázky z čistírny a prodejny perských koberců

Prodej perských a hedvábných koberců

 

sm perske koberce sm perske koberce1
sm perske koberce2 sm perske koberce3

 

Prodej koberců

Naše firma Vám nabízí prodej těchto koberců rovnou od dovozce a za velmi přijatelné ceny. Perské koberce od našich dovozců jsou prokazatelně pravé, dovezené z Íránu, Pákistánu, Turecka, Afghánistánu, Nepálu, Číny a Indie. Ke každému zakoupenému koberci získáte rovněž certifikát kvality a pravosti. Je možné zajistit i posudek od nezávislého soudního znalce. Nabízíme velmi širokou škálu koberců mnoha typů, rozměrů, barev a stylů.

Více najdete v sekci - Prodej koberců.

 

Ukázky z čistírny a prodejny perských koberců 

sm perske koberce4 sm perske koberce5
sm perske koberce6 sm perske koberce7

 

Opravy koberců

Našim klientům jsme schopni zajistit opravy perských a hedvábných koberců. Ruční obšívání párajících se okrajů, opravy třásní, opravy děr v kobercích. Tyto opravy se dělají u nás, v našich prostorech a proto si koberec vždy odvážíme. Restaurování koberců trvá standardně 3 až 10 dní.


Ukázky z oprav třásní
 

sm oprava trasni sm oprava trasni2
sm oprava trasni 3 sm oprava trasni 5