VYČISTÍM VŠE

01

Čištění matrací

Jelikož v posteli trávíme téměř třetinu svého života a z bezprostřední blízkosti dýcháme vše, co je v matraci usazeno, je doporučeno ji alespoň dvakrát ročně vyčistit. Čistíme většinu syntetických i přírodních materiálů, včetně šetrného čištění futonů, pomocí klepací hlavice světové značky KIRBY, která odstraní vše včetně roztočů. Ti v matracích rádi přebývají. Netřeba panikařit – roztoči v matraci jsou pro nás většinou neškodní, nicméně v případě, kdy máme podrážděné sliznice nebo trpíme alergiemi, je dobré se vyhnout zbytečně probdělým nocím. Jelikož námi používané přípravky jsou protialergenní a desinfekční, tak jsou vhodné k dokonalému hloubkovému čištění matrací. Velmi účinné jsou při čistění matrací od moči, potu a ostatních tělních produktů.

Služby čištění matrací zajišťujeme v okolí: čištění matrací Praha, čištění matrací Beroun, čištění matrací Plzeň, čištění matrací Kladno, čištění matrací Králův Dvůr. Objednávky čištění matrací posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Další lokality na čistění matrací po telefonické domluvě

02

 

sm cisteni matrace sm cisteni matraci
sm cisteni matrace2 sm cisteni matrace3

 

03

Péče o matrace

Obecně platí, že stačí, když se matrace pravidelně otáčí, aby bylo opotřebení rovnoměrně rozložené na celou horní i dolní ložnou plochu. Z hygienických důvodů je dobré pravidelně měnit ložní prádlo, čímž zabráníme rychlému šíření roztočů a různých jiných alergenů v naší matraci. Je vhodné matrace každé ráno pořádně vyvětrat. Doporučuje se odkrýt peřiny (nejlepší je peřiny vzít úplně z postele), aby se během noci vytvořená vlhkost a teplo odstranili. Postelové přehozy vypadají sice upraveně, výrazně však snižují vzdušnost a naopak zvyšují riziko tvoření plísní a množení roztočů a bakterií. Ujistěte se, že prostor pod matrací je dostatečně vzdušný. Matrace musí zespoda ventilovat. V opačném případě může nakumulovaná vlhkost vést ke vzniku plísně v matraci.